ЦКС Новини 25 січня 2019
25 січня 2019

Як формуються суми до сплати за централізоване опалення, гаряче водопостачання та холодне водопостачання і водовідведення?

Новость

Нарахування за послуги з централізованого опалення, гарячого водопостачання та холодного водопостачання і водовідведення відбуваються у залежності від наявності квартирних або загальнобудинкового приладів обліку:

- якщо у помешканні є квартирні лічильники, то нарахування відбуваються на підставі переданих даних споживачем. Тобто, різниця між поточними та попередніми показаннями множиться на тариф, що вказаний у рахунку-повідоменні. Для можливості сплати лише за спожите – лічильники обов’язково маються бути справними, повіреними та опломбованими Виконавцями послуг (лічильники опалення та гарячої води опломбовує КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», лічильники холодної води мають бути опломбовані ПрАТ «АК «Київводоканал»). Передавати показання потрібно щомісяця з 5го числа по останній день поточного місяця.

- якщо квартирні лічильники відсутні – нарахування проводяться згідно з показаннями загальнобудинкового лічильника. Від загального обсягу споживання віднімаються обсяги споживання, передані мешканцями квартир, які оснащені лічильниками, а отримана різниця ділиться пропорційно між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні засоби обліку. (Для послуги з опалення – пропорційно опалювальній площі.  Для послуги водопостачання та водовідведення  – пропорційно кількості проживаючих осіб) 

- у разі відсутності у споживачів квартирних лічильників та відсутності загальнобудинкового лічильника у будинку – нарахування проводяться за нормами споживання. Норма споживання гарячої води у разі відсутності загальнобудинкового лічильника – 3 м³ на особу. Норма споживання холодної води на одну особу, з водопроводом, каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням, з ваннами завдовжки більше ніж 1500 мм, обладнаними душами становить 4,5 м³/міс. З послуги опалення – нарахування проводиться за фактичним тарифом на квадратний метр опалювальної площі, в залежності від температури зовнішнього повітря.

Для споживачів, які мають право на користування пільговою оплатою послуг, спожитий обсяг води за місяць розподіляється рівномірно між проживаючими в квартирі та вираховується відповідний відсоток від споживання пільговикам. Якщо споживання пільговиком не перевищило цю норму, то сплачується з відповідною знижкою на спожитий обсяг. За тарифами без пільги сплачується за обсяг, що перетнув межу соціальної норми. Це правило також стосується осіб, які мають 100% знижку.

 Для пільговиків соціальний норматив споживання холодного водопостачання становить 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води. Соціальний норматив споживання гарячого водопостачання становить 1,6 куб. на 1 особу. Норми, в межах яких надаються пільги на оплату з централізованого опалення - 21 кв. м. на 1 особу (на яку розповсюджується пільга) та 10,5 кв. м. на сім'ю. Окрім того, згідно п.3 Постанови, для будинків, які обладнані приладами обліку, встановлено соціальний норматив на централізоване опалення - 0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2017 року №51 "Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів від 06 серпня 2014 року №409", яка набрала чинності 01.05.2017 року) із застосуванням коригуючого коефіцієнта 0,410 (для будинків 5-ти і більше поверхів).

Для реєстрації пільги та вирішення питань з нарахувань можна звернутися до найближчого сервісного центру ЦКС.

Також проконсультуватися можна за допомогою зворотного зв’язку на сайті ЦКС.